Ziraat Bankasından 3 Ayda 1 Ödemeli İhtiyaç Kredisi

Gelişen ekonomi ile birlikte birçok ihtiyaçlarınız için gerekli finansman sağlamakta güçlük çektiğimiz şu günlerde, her bütçeye uygun kredi imkanı sunan Ziraat Bankasından devrim gibi bir ihtiyaç kredisi paketi sunulmaktadır. Birçok bankanın klasik ihtiyaç kredisi kampanyalarını incelendiğinde kredi tahsis ücreti, sigorta bedeli, iki kalem vergi ve komisyon ücretleri çıkmakta. Ziraat Bankasının standart ihtiyaç kredisini almak isteyen kişiler için de aynı masraflar söz konusudur. Ancak banka,  masrafsız ihtiyaç kredisi adı altında farklı bir kredi imkanı da sağlamaktadır. Bu kapsamda kredi kullanmak isteyenler tahsis ücreti ve buna benzer ücretleri ödemezler. Ancak kredi için standart olarak hayat sigortası yaptırmak gerekiyor.

3 ayda 1 ödemeli masrafsız ihtiyaç kredisi için belirlenen kredi faiz oranı değişiklik gösterebilir, bu konuda sizlerin ne kadar miktarda kredi çektiğine bakılıyor. Bu krediden 10 bin lira olarak faydalanmak isterseniz sizler için belirlenen kredi faiz oranı 1,63 olacaktır. Dilerseniz bu kredinin taksitlerini ayda bir şeklinde de ödeyebilirsiniz. 10 bin liralık kredinin taksitlerini ayda bir olarak öder ve 3 yılda borcunuzdan kurtulursanız aylık taksit miktarı 389 lira olacaktır. Aynı krediyi 3 ayda bir ödemeli olarak aldığınızda 3 ayda 1 olmak üzere 1190 TL ödeme yapmanız gerekir.

3 Ayda 1 Ödemeli Masrafsız İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası tarafından sizlere sunulan bu ihtiyaç kredisinden faydalanmak istiyorsanız hayat sigortanızı da yaptırmalısınız. Bu hayat sigortası da yıllık olarak yapılır ve sizlerden yıllık ücret alınır. Ziraat Sigorta kapsamında sizlere yapılacak olan hayat sigortasının yıllık bedeli 206 TL’dir. Kaç yıl vade istediğinize göre bu tutar değişiklik gösterecektir.

Krediden 5 bin lira olarak faydalandığınız zaman da kredi faiz oranı 1,63 oluyor. Bu krediyi 36 ayda ödemeniz halinde bankaya aylık ödemeniz gereken ücret 195 lira olacaktır.