Yeni Yıl Krediniz Ziraat Bankasından!

2020’ye sayılı günler kala yeni yıla tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz için Ziraat Bankası masrafsız yeni yıl kredisini hazırladı. Birçok banka kuruluşunun kredi kullanırken ek masrafları kredi tutarından tahsil ettiği, ya da kredi tutarından tahsil etmeden kredi kullanmak isteyen kişinin ödemesini yaptığı bilinmektedir. Ziraat Bankası, ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen bireysel müşteriler için uygulamakta oldu masrafsız ihtiyaç kredisi, tüketicilerin ihtiyacına cevap veren bir sisteme sahiptir.

 

Masrafsız İhtiyaç Kredisine Nasıl Başvurulur?

Kredi kullanmak isteyen tüketicinin bulunduğu lokasyonda, en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek masrafsız ihtiyaç kredisine başvuru yapabilir. Bu başvurunun yapılabilmesi için ihtiyaç kredisi talep eden tüketicinin elbette en az 6 ay sigortalı olarak çalışıyor olması gerekmektedir.

 

Ne Kadar İhtiyaç Kredisi Çekilebilir?

Vade bakımından azami 60 ay vade süresi baz alınarak, toplamda tüketicinin kullanabileceği kredi tutarı 5.000 TL’dir. Tabi bu kredi tutarı üzerinden mevcut faizle birlikte eklenecek tutarı unutmamak gereklidir. İhtiyaç kredisi kullanabilmek için, daha önce kredi ödemesinin yapılmaması sebebiyle bankalarla tüketici arasında sorun olmaması gereklidir. Çalıştığınız iş yerinizdeki istikrarınız, ödemelerdeki titizlik de mercek altına alınır. Yeni Yıl İhtiyaç kredisine başvuran ve 3.000TL kredi kullanmak isteyenler için 60 ay vadeli aylık ödemesi 76.18 TL olmaktadır. Ve faiz oranı 1,25 olarak hesaplanmıştır.

İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Ziraat Bankası’nın masrafsız ihtiyaç kredisi kullandırabilmesi için, her bankada olduğu gibi tüketiciden bazı belgeler talep etmektedir. Bunlar, Ziraat Bankası’nın masrafsız ihtiyaç kredisine başvuru için, şubede doldurulması gereken nüfus cüzdanı, başvuru formu, sürücü belgesi ya da pasaport fotokopisi ve Ziraat Bankası’nın talep edeceği diğer belgeler bulunmaktadır.