Masrafsız Krediniz Ziraat Bankasında Hazır!

Birçok banka kuruluşunun kredi kullanırken ek masrafları kredi tutarından tahsil ettiği, ya da kredi tutarından tahsil etmeden kredi kullanmak isteyen kişinin ödemesini yaptığı bilinmektedir. Ziraat Bankası, ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen bireysel müşteriler için uygulamakta oldu masrafsız ihtiyaç kredisi, tüketicilerin ihtiyacına cevap veren bir sisteme sahiptir. Daha önce, işlem ve dosya ücretleri, kredi tahsis ücreti, istihbarat ve haberleşme ücreti adı altında bir takım ek ücretler tüketiciden talep ediliyordu. Ziraat Bankası ise, bu ek ücret uygulamalarını kaldırarak, tüketicinin talep ettiği kredi tutarını net olarak ödemektedir.

Masrafsız İhtiyaç Kredisine Nasıl Başvurulur?

Kredi kullanmak isteyen tüketicinin bulunduğu lokasyonda, en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek masrafsız ihtiyaç kredisine başvuru yapabilir. Bu başvurunun yapılabilmesi için ihtiyaç kredisi talep eden tüketicinin elbette en az 6 ay sigortalı olarak çalışıyor olması gerekmektedir.

Ne Kadar İhtiyaç Kredisi Çekilebilir?

Aylık geliri 2000 TL olan tüketicinin, gelirinin %50’si yani 1000 TL tutarı, yürürlükte olan kanuni mevzuata göre en fazla aylık 1000 TL kredi ödemesi yapabilir. Vade bakımından azami 60 ay vade süresi baz alınarak, toplamda tüketicinin kullanabileceği kredi tutarı 100.000 TL’dir. Tabi bu kredi tutarı üzerinden mevcut faizle birlikte eklenecek tutarı unutmamak gereklidir. İhtiyaç kredisi kullanabilmek için, daha önce kredi ödemesinin yapılmaması sebebiyle bankalarla tüketici arasında sorun olmaması gereklidir. Çalıştığınız iş yerinizdeki istikrarınız, ödemelerdeki titizlik de mercek altına alınır.

İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Ziraat Bankası’nın masrafsız ihtiyaç kredisi kullandırabilmesi için, her bankada olduğu gibi tüketiciden bazı belgeler talep etmektedir. Bunlar, Ziraat Bankası’nın masrafsız ihtiyaç kredisine başvuru için, şubede doldurulması gereken nüfus cüzdanı, başvuru formu, sürücü belgesi ya da pasaport fotokopisi ve Ziraat Bankası’nın talep edeceği diğer belgeler bulunmaktadır.