Garanti Bankasından Taşıt Kredisi

Garanti Bankası, hem yeni otomobil hem de ikinci el otomobil satın almak isteyen müşterilerine özel hızlı onaylanan taşıt kredisi imkanı sağlamaktadır.

Sabit faizli taşıt kredisi sunan Garanti Bankası, kredi faiz oranlarını piyasada meydana gelen faiz değişimlerinden etkilememektedir ve yüzde 1,23 olarak uygulanmaktadır. Ancak bankanın söz konusu faiz oranlarında değişiklik yapma hakkı vardır.

60 ay vadeli taşıt kredisi ile müşterilerinin bütçelerine en uygun ödeme planlarını hazırlayan ve sunan banka, en uygun taşıt kredisini sunmaktadır.

Her marka ve her model için finansman desteği verilmektedir. Ancak marka ve model bazında ek olarak avantajlı imkanlarda da sağlanmaktadır. Araç bedeli 120 bin TL ‘nin altında olan araçlar için vadesi 60 ay, 120 bin TL’nin üstünde ki araçlar için vade 48 ay olarak belirlenmiştir. Bunun için banka şubelerinin ziyaret edilmesi gerekmektedir. Yeni araç satın alımları için kredi kullanımında kefil talep edilmemektedir. Ancak ikinci el araç satın alımları için kredi kullanımında kefil istenebilmektedir. Ayrıca yine ikinci el taşıt kredisi kullanımında aracın yaşı ile kredi vadesinin toplamının 108 ayı geçmemesi gerekmektedir.

Garanti Bankası Taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası taşıt kredisi başvurusu banka şubelerinden yapılmaktadır. Başvuru sırasında kişilerin T.C. kimlik numaralarının yazılı olduğu nüfus cüzdanı ya da ehliyetlerini, araca ait belgeleri, gelir belgelerini ve gerekli görülmesi halinde de adres teyidi için ikametgah belgesinin getirilmesi gerekmektedir. Kefil istenmesi halinde de kefillerinde aynı belgeleri getirmesi gerekmektedir.

Aynı zamanda internet sitemizde yer alan krediler kategorisinden diğer bankaların düzenledikleri kredi kampanyalarını göz atabilir, kendinize en uygun krediyi belirleyebilirsiniz.