Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Bankalar rekabet ortamında mevcut müşteri portföyünü elinde tutmak ve yeni müşteriler kazanmak için kredi kampanyaları düzenler. Ev hanımlarına kredi veren bankalarda son zamanlarda artış olduğu görülüyor. Çalışmayan ve ev hanımlarına kredi veren kampanyalar bulunuyor.

 

İşsiz, sigortasız, öğrenci ve ev hanımları bankalar tarafından geliri olmayan tüketiciler olarak kabul edilir. Bu kategoride yer alanlar ihtiyaç kredilerine başvuruda bulunabilir. Banka ile iletişim kurduktan sonra kredi başvurunuz ev hanımı değil de, çalışmayan kişi olarak değerlendirir.

 

Kredi başvurusu yapan herkesin kredi notu incelenir. Bankalar ile işlem yaptıysanız, kredi aldıysanız ya da kredi kartı kullandıysanız kredi notu oluşur. Ödemeleriniz düzenliyse kredi notunuz yüksek, ödemelerinizi geç ve düzensiz yaptıysanız kredi notunuz düşük olarak değerlendirilir.

 

Ev Hanımlarına Kredi Başvuru Şartları

 

Bankalar tarafından incelenen en önemli husus kredi notudur. Daha önce kredi kartı veya bankalardan işlem yapmadıysanız kredi notunuz hesaplanmaz. Kredi notunuz 1.500 veya üstündeyse kredi alımlarında olumlu avantaj sağlar. Ek gelir, emekli aylığı, finansal varlıklar, kefil gösterme gibi kriterler kredi alımında size kolaylık sağlayacaktır.

 

Ek Gelir

Evde kazanç veya kira geliri elde ediyorsanız, bunu belgeleyerek kredi alımını kolaylaştırabilirsiniz. Örneğin; 500 TL kira geliriniz bulunuyor. Bankanın size vereceği kredinin aylık taksiti 500 TL ve üstünü geçmez.

 

İpotek

İpotek kullanma pek tercih edilmiyor. Arazi, ev, gayrimenkul gibi değerli varlığınız varsa ipotek göstererek kredi alabilirsiniz.

 

Emekli Aylığı

Emekli aylığınız bulunuyorsa, aylık aldığınız bankadan kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

 

Finansal Varlık

Birikim veya yatırım hesabınız bulunuyorsa teminat göstererek kredi alabilirsiniz.

 

Kefil

Son seçenek kefil göstermektir. Düzenli bir geliri olan kişiyi kefil göstererek kredi alabilirsiniz.

 

Enpara

Enpara; Finansbank’ın dijital bankacılık şubesidir. Kredi başvurusunu internetten yapabilirsiniz. Masrafsız olarak 5.000 TL’ye kadar kredi almak mümkün.

 

Cepte TEB

Türkiye Ekonomi Bankasının dijital bankacılık şubesidir. 60 ay vade fırsatı sunuluyor. Mobil veya internet ortamından başvuru yapabilirsiniz. Kredi limiti 30.000 TL’dir.

 

Denizbank Ev Hanımlarına Kredi

Girişimci ruhuna sahip kadınlar kredi kampanyası bulunuyor. SMS ile başvuru yaparak 80.000 TL’ye kadar kredi almak mümkün.

 

Cep telefonunuzun mesaj bölümüne girdikten sonra büyük harflerle GIRISIMCI yazıp boşluk bıraktıktan sonra TC kimlik numaranızı yazıp, 3280’e mesaj göndermeniz yeterli.