18 Yaş Altı Bireyler İçin Banka Hesabı Nasıl Açılır?

18 Yaş Altı Banka Hesabı Açma Nedir?

Günümüz de banka hesabı sahibi olmak çok önemli bir hale gelmiştir. Bir banka hesabına sahip olursanız para biriktirebilir, internetten alışveriş yapabilir ve vadeli hesap ile para kazanabilirsiniz.  Bunun yanı sıra 18 yaş altında olan gençler için bazı bankalar banka hesabı açma imkanı sunar.

18 Yaş Altı Banka Hesabı Açma Nasıl Olur?

18 yaşının altında ki bireyler banka hesabı açmak için veli (anne, baba) ya da vasinin iznini alması lazımdır. Anne ve babanız ile herhangi bir bankaya giderek kendi isminize bir banka hesabı açtırabilirsiniz.

Banka hesabı açtırırken öğrenci belgenizi yanınızda bulundurursanız yıllık banka ücretlerinizi de ödemek zorunda kalmazsınız.(Banka hesabı açabilmek için velinizin ve sizin kimlik belgelerinizin yanınızda olması gerekir.)

Peki hangi bankalarda 18 yaşını doldurmayan gençler için ne gibi fırsatlar var?

Akbank – Exi26       

Akbank 16 – 26 yaş aralığında ki gençler için sunduğu bir fırsattır. Exi26 kartı ile para çekebilir, chip para kazanabilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca aileniz den biri size havale yaparken her hangi bir ücret ödemez. Exi26 kartı kampanyalarının hepsini öğrenmek için www.akbank.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

İş Bankası – İlk İmza Hesabı

İş bankası ilk imza hesabı ülkemizde gençlere özel olan ilk banka hesaplarından biridir.  12-18 yaşları arasındaki gençlere hizmet sunmaktadır. İlk imza hesabını açmak için diğer bankalarda olduğu gibi veliniz ile birlikte İş Bankası şubelerinden birini gitmeniz gerekir.

Ayrıca ilk imza hesabı ile yatırım fonu satıp alabilir ve hesap ortalamanız banka tarafından belirlenen tutarın üstünde ise İşbank Ferdi Kaza Sigortası güvencesinden faydalanabilirsiniz daha detaylı bilgi için www.isbank.com.tr adresinden detayları öğrenebilirsiniz.